Fakta a mýty o mydlových hmotachJe fakt, že mýdlová hmota - je základním materiálem pro výrobu mýdla.
Mýdlová hmota  se dělí:
podle barvy (bílá a transparentní);
podle kompozice (standardní, organické a sls free);
podle textury (krémové,želé,tekuté,pevné);
podle rychlosti tuhnutí;
podle výrobce.
Pokud jste se rozhodli vytvořit mýdlo rukama, budete muset vybrat tu správnou mýdlovou hmotu, která je vhodná vašich cílů.


Mýdlové hmoty 

Pojďme odhadnout podobu pevných mýdlových hmot. Mohou být bílá a transparentní. Neprůhledné mýdlo můžete vařit pomocí bílé mýdlové hmoty. Použití barviv může dát jakoukoliv barvu. Nezapomeňte, že barva, kterou si vybrali k barvení mýdla se přidává do bílého základu. I za použití velmi světlou barvy mýdlo bude mit poněkud světlejší tóny. Ale při použití transparentní hmoty 
nasycení a barva bude zcela v souladu s vybranou barvou. Lze kombinovat bílé a transparentní mýdlové hmoty.
Existuje mýtus týkající se žádosti. Říká, že všechny základy jsou stejné, a z jakékoliv báze můžete vařit tvarované mýdlo. To je špatné, protože vytvoření zajímavého mýdla vyžaduje určitou techniku, založenou na specifických vlastnostech mýdlovou hmoty. Pokud jste začátečník mydlář, pak můžete samozřejmě použít jakýkoliv mýdlou hmotu.


Organické mýdlové hmoty 


Organické mýdlové hmoty  jsou ty, které jsou více než čtvrtinu složené z organických přísad nebo přírodních složek. Organické složky zahrnují rostlinné oleje nebo tuky jsou používány při výrobě mýdlovou hmoty  spolu s emulgátorů a anorganickými látkami-pěnidel. Jedním z mýtů je tvrzení, že mýdlo je vyrobeno pouze z živočišných tuků. Ano, v 20. století, hlavním způsobem výroby mýdla byla přeměna živočišných tuků. Ale v posledním čtvrtstoletí stala ekonomičtější vyrábět mýdla pouze z rostlinných tuků nebo chemikálií. Organické mýdlové hmoty  jsou, vyrobené z rostlinných olejů, vhodné pro všechny typy mýdla. Nevýhodou organických mýdlových hmot  je to, že nejsou dostatečně reaguji na tukové a esenciální oleje. Příkladem takové hmoty je organická hmota  Crystal OMP.


Mýdlové hmoty  SLS FREE


Mýdlové hmoty  SLS FREE - to je další druh transparentních hmot. Ona samozřejmě dražší než standardní a se liší svým složením. Jsou laurylsulfát sodný se nahrazuje měkkými nadouvadla. Vysoká transparentnost je charakteristickým znakem sls free. Pro zvýšení přirozeného složení někteří výrobci do hmoty přidávaji další rostlinné složky.Tekuté mýdlové hmoty 


Mýdlové hmoty mohou být krémové,tekuté, jako želé.
Tekuté mýdlové hmoty se obvykle používají k vytvoření sprchových gelů, šampony a jiné čisticí prostředky. 
ekutou mýdlovou hmotou lze snadno vytvořit jedinečnou šampon s přírodními oleji (kokosové, z lopuchu, bambucké máslo).
Krémové mýdlové hmoty 


Krémové mýdlové hmoty  se používají pro výrobu mýdla a dekorace na jeho povrchu. Takové základy jsou nezbytné pro vytvoření prostředků pro praní - pěny, peelingy.  Nejčastěji se začali používat při výrobě „mýdlových dortů a pečivo.“ Mnoho lidí se mylně myslí, že po šlehání krémová báza získájí tvrdost obyčejného mýdla. Chcete-li získat solidní krémy, pak k roztaví hmotě budete muset přidat obvyklou pevnou mýdlovou hmotu (ve výši 30-50%). To bude poskytovat potřebnou tvrdost a tvrdnutí hotového výrobku.
Rychlé tempo vývoje výrobě mýdel,a růst početu nových výrobků navržených mýdlových hmot zvýší množství informací, do které je se  nutné ponořit a pečlivě pochopit, tak, aby nedošlo k vytvoření dalších mýtů a mylných představ.Write a review

Note: HTML is not translated!
    Bad           Good
Captcha
Popular Articles
Fakta a mýty o mydlových hmotach
Je fakt, že mýdlová hmota - je základním materiálem pro výrobu mýdla.Mýdlová hmota  se dělí:podle barvy (bílá a transparentní);podle kompozice (standardní, organické a sls free);podle textury..
3692
Neobvyklé mýdlo s hračkou
Vyrábíme dětské mýdlo aby si myli ruce nejen užitečné, ale také zábavné! Mnoho matek si stěžují, že jejich děti nemají rádi mýt ruce. Je to jednoduché: budete muset obrátit nudný postup do hry! ..
3435
Citronovo-bergamotové peelingové mýdlo
Pokud chcete, aby se naplní energií - citronovo-bergamotové mýdlo- to je přesně to, co potřebujete.  Рotřebujeme: mýdlová hmota Crystal (2 kg) silikonová forma na mýdlo citron..
2525